Je skvělé vyhrát, přetěžké je vyhrávat

Pečky I.

15.03.2009 13:16

 

Pečecká desítka: Tanzánec rozdílem třídy

 

Pečecká desítka: Tanzánec rozdílem třídy
foto: archív behej.com

Jubilejní 30.Pečecká desítka - Memoriál Jardy Kvačka, která se letos běžela jako Mistrovství České republiky veteránů v silničním běhu na 10 kilometrů, přilákala na start rekordní počet 436 běžců a běžkyň. V hlavním závodě bylo tentokrát o vítězi rozhodnuto velice brzy. Ezekiel Ngimba z Tanzánie nenechal nikoho na pochybách o svém vítězství už po prvních kilometrech. PŘIDÁVÁ ODKAZ NA FOTOGALERII

 

V cíli mu časomíra naměřila čas 29:00, což je nový traťový rekord. Za Ngimbou, který hájí barvy AK Kroměříž,  se ovšem odehrával napínavý souboj, protože do Peček se sjela skvělá konkurence. Druhé místo pro sebe nakonec vybojoval Kamil Krunka z SK Nové Město nad Metují časem 31:09. O šest sekund za ním finišoval Tomáš Blaha (AK Kroměříž). O vysoké kvalitě letošní Pečecké desítky svědčí, že šest závodníků se dostalo pod 32 minut.

Kamil Krunka, nejlepší z domácích závodníků, ke svému výkonu řekl: "Od startu jsem běžel s Tomášem Blahou. Nastoupil jsem mu 1500 metrů před cílem a tam se rozhodlo o mém druhém místě."

Tomáš Blaha: "Chtěl jsem si dojít pro druhé místo, ale Kamil dnes šel taktičtěji. Zkusil jsem mu nastoupit ve stoupání na šestém kilometru ale nepodařilo se. Pak jsem si navíc musel hlídat Dana Orálka za sebou."

Souboj žen zdaleka tak jasnou favoritku neměl. Vendula Frintová z SKP Hvězda Pardubice zvítězila časem 36:19 před Veronikou Brychcínovou (BSK FTVS), která doběhla v čase 36:28. Eva Slavíková (PSK Olymp Praha), vítězka Kbelské desítky z minulého víkendu, se tentokrát musela spokojit se třetím místem. Její čas byl 37:08.

Veronika Brychcínová: "Chtěla jsem si zkusit desítku, kterou jsem nikdy neběžela. Dnešní soupeřky jsem si moc hlídat nemohla, protože je vlastně ani neznám. Mým hlavním cílem v letošním roce je start na MS v lakrosu žen, které se hraje v ČR. Jsem i členkou organizačního výboru. Ale dobře víte, že vytrvalostní běh miluji. Proto velmi vážně zvažuji nejen start na půlmaratonu PIM za dva týdny, ale neustále ve mně hlodá červík pochybností, jestli bych v květnu neměla stát na startovní čáře Pražského mezinárodního maratonu."

Pokud by Jaroslav Kvaček, zakladatel závodu, sledoval na nebeských webech průběh dnešního závodu a práci svých kamarádů, s nimiž se mnohokrát bavil o budoucnosti Pečecké desítky, nemohl by než být vrcholně spokojen. Rekordní počet 436 dospělých závodníků je s výjimkou akcí PIM číslem, které oslňuje. Samozřejmě Jarda by také s uspokojením kvitoval, že 30. ročník závodu byl současně mistrovstvím veteránů v silničním běhu. Skvělých časů dosáhli absolutní vítězové, reprezentanti ČR , Dan Orálek (zároveň nejlepší vytrvalec v hodnocení čtenářů behej.com) a Táňa Metelková, která se po třetím mateřství vrací obdivuhodně rychle do předchozí formy.

Kromě obou absolutních vítězů veteránského mistrovství stojí za pozornost (a nedivíme se, že byli odměněni potleskem) i další vítězové veteránských kategorií Miroslav Holub, Antonín Klika, Miroslav Matěcha, Miloš Smrčka (v novém traťovém rekordu kategorie), Standa Kovárník, Jarda Čech, Zdeněk Novák, Václav Mikoláš, jubilující předseda Sdružení veteránů Českého atletického svazu Karel Matzner a nejstarší aktivní veterán České republiky, již šestaosmdesátiletý Alexandr Fretzer (*1923).


 


Příjemně překvapily naše ženy, jak počtem, tak i výkony. Snad s výjimkou protagonistek nejmladší kategorie běžely skvěle. Kromě suverénních běžkyň nejmladší veteránské kategorie Metelkové, Sekyrové  a Fořtové běžely výborně i vítězka kategorie čtyřicátnic Anna Krátká (Báčová), nestárnoucí silniční specialistka Karla Mališová, maratonkyně Alena Krcháková, málo známá olomoucká veteránka Blažena Svačinová, Slávka Pokorná, Milena Hovorková a nejstarší aktivní veteránská běžkyně Dana Ellingerová. Velkým překvapením i pro odborníky byl výkon Vandy Kadeřábkové - Březinové, která pokořila hranici 40 minut.

Text: Ivo Domanský, Mirek Kratochvíl, Radek Narovec; fotografie: Jitka Narovcová, Martin Symon, Zdeněk Krchák

Kontakt

Jiří Urban

tuhykk@seznam.cz

OTROKOVICE
765 02 Česká republika
SKYPE: atleturban

MASTERS - veteráni
+420 728 524 888 J.Urban
+420 703 535 060 J.Janoušek
+420 605 020 263 P.Gybas
+420 775 627 572 Z.Plesarová
+420 604 636 901 R.Novák
+420 608 224 946 F.Uhlík

předseda atletického oddílu
+420 605 155 155 A.Prudký
místopředseda
+420 605 410 260 P.Beznoska

Vyhledávání

SSCO --  Speed skating club Otrokovice

ZLÍNSKÝ KRAJ MĚSTO OTROKOVICE ČAS JISKRA

TOPlistTOPlist

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode